Sandėlių valdymas

Sandėlio valdymas yra labai svarbi užduotis. Paprastai sandėlio vadovas ne tik turi tvarkyti sandėlio turinį ir turtą, bet ir valdyti sandėlio darbuotojus, planuoti remontą ir prevencinę priežiūrą, ar kitus reikalingus darbus. Ilgą laiką šios užduotys buvo atliekamos rankiniu būdu, tačiau dabar, siekiama pasitelkti išmanias informacines technologijas. Pramonės įmonės diegia
kompiuterizuotas priežiūros valdymo sistemas (CMMS /EAM) siekdamos efektyviau valdyti aukščiau minimas užduotis. Tokia automatizuota sandėlio valdymo sistema užtikrins, kad sandėlyje visi procesai  veiktų sklandžiai ir efektyviai. Technologijos padeda spręsti įvairius iššūkius ir problemas, su kuriomis susiduria vadovai siekdami gerinti sandėlių valdymą.

Sandėliai gali pasiekti didesnio efektyvumo jei informacija yra renkama ir kaupiama, apie sandėlių darbą iš vieno centrinio sandėlio. Turint turto valdymo sistemą apie sandėlyje esančias medžiagas, atsargines dalis ir kitą reikalingą inventorių galima pamatyti iš bet kurios vietos, jei yra interneto ryšys.  Vadovai, techninis personalas gali stebėti sandėlyje esančias prekes, sužinoti prekių kiekį, gali matyti jų judėjimą ir priimti pagrįstus sprendimus fiziškai nedalyvaudami. Be to įvairius darbo užsakymus, ataskaitas ir kitą reikalingą informaciją jūs galite patyti naudojant mobiliuosius įrenginius.

Prieiga prie sandėlių valdymo platformos gali būti suteikta ir tiekėjui, atitinkamai prieigą turi įmonės pirkimų skyrius, sandėlio vadovas. Tai gali palengvinti sekti pristatomas prekes, įvairią įrangą, taip kaip ir jos transportavimo išlaidas, įrangos pirkimo užsakymus ir jų patvirtinimus, sandėlio lygį. Medžiagų, atsarginių dalių pirkimo užklausos gali būti sukuriamos automatiškai, kai tik atsargų lygis pasiekia leistiną minimumą arba visiškai yra sunaudojamos. Sunaudotos, sumontuotos medžiagos automatiškai yra nurašomos, o nepanaudoti likučiai niekur nedingsta ir nepasimeta. Laikui bėgant, kaupiant ir analizuojant duomenis, įmonės pasinaudodamos naujoms įžvalgomis sudaro trumpalaikius ir ilgalaikius atsargų planus.

Galimybė valdyti atsargas naudojant kompiuterizuotą turto valdymo sistemą pagerina reagavimo laiką, padidėja darbo užsakymų įvykdymo lygis, o įrangos prastovos žymiai sumažėja.